جعفر صابری/خود باوری ملی

جعفر صابری/خود باوری ملی جمعه 21 اردیبهشت 1397
این مقاله در سال 1386به چاپ رسیده بوده

خودباوري ملي

 

  ملت ما به رهبري پير و مرشدشان در سال 1357 انقلابي را به عرصه وجود رساندند كه  نظر تمام دنيا را به خور جلب كرد . يكي از فرمايشات بنيان گذار حكومت اسلامي در ايران اين بود كه دولت شاه با به كارگيري مستشاران غربي شخصيت و مقام ايراني را كوچك مي كند كه به واقع هم كاملاً درست بود . چراكه اگر ملتي به درجه اي از خود با وري و استقلال نرسد كه كاري نكرد ه به نام انقلاب ، خوشبختانه  مردم ايران بويژه دانشمندان و جوانان با غيرت   ايران پس از انقلاب ثابت كردند كه در تمام رشته ها ي علمي و فني مي توانند استقلال  خود را داشته با شند .

اين يكي از مهمترين دستاورد هاي انقلاب بود .

يك خاطره سالها پيش صاحب اين قلم عضو تيم واليبال بودم و در يكي از مسابقات حذفي شركت كرده بوديم .مربي تيم كه مردي بسيار دلسوز  بود در ميانة بازي تصميم گرفت حقير را از تيم خارج و شخص ديگري را جايگزين نمايد حقير هم به ناچار قبول و كنار زمين نشستم . متاسفانه بازي با اختلاف زيادي به نفع حريف واگذار شد . همه ناراحت بودن و در اين ميان آقاسيد كه كار تداركات تيم را مي كرد بي رودربايستي به مربي گفت ما كه تا حالا با بودن جعفر به اينجا رسيده بوديم اگر قراربود ببازيم خوب ميذاشتيم اين بندي خدا در تيم باشد .

اين حرف حكيمانه آقاسيد هميشه در ذهن من است كه واقا" اگر قرار است ما در مسابقات جهاني ببازيم چه اصراري هست كه منت بكشيم مربي بيارم پول بدهيم و بعد ببازيم . يكي نيست بگه تو هشتاد ميليون آدم كه در ايران زندگي ميكنه يكي پيدانمي شه تيم ملي را رهبري كنه كه لااقل با وجود يك مربي ايراني بريم ببازيم . ما در همه زمينه هاي علم و دانش لااقل حرفي براي گفتن داريم ورزش آن هم فوتبال آخه مگه چي ؟ والا بلا اگر اشك نوجوان ايراني را وقتي تيم ملي كشورش شكست مي خورد ببينيد دلتان كباب مي شود .چقدر منت، با با مگه ما سي ساله بازي نكرديم؛ بازم بازي مي كنيم فوقش بازم مي بازيم اينكه ديگه كاري نداره .

نه كه فكر كنيد من اين حرفارا از خودم مي گم همين مردم كه پولشان را مي دهيد به مربي خارجي يا بهتر بگم مستشاري كه آمده به ما ياد بده چطور توپ بازي كنيم ميگن . حالا ما با توكل به خدا در اين ايام الله عرض كرديم به شما .شما بزرگواران خواه گوش بفرماييد و يا گوش نفرماييد .

من نيز مثل ميلونها ايراني ديگر مي گويم  خود را باور كنيم يك مربي خوب ايراني را انتخاب و از او براي پنج سال حمايت كنيم تا لااقل خودمان تجربه كسب كنيم .  استقلال يعني اين .

بابا ما فرمول انرژي هسته اي را هم به دست آورديم فرمول فوتبال كه آپلو سيزده نيست ؟     

 

                                                                                                 التماس دعا

                                                                                               جعفر صابري


برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل

آخرین